Sari la conținut
EcranBun

LG 55UA75003LA

Cel mai bun preț azi

1.899 leila eMAG

Mai bine aștepți. Mai bine aștepți: 1.899 lei este peste media ultimelor 90 de zile (1.774 lei), iar minimul a fost 1.699 lei.

Prețuri verificate

Prețul în magazine

Istoricul prețului

azi 1.899 leiminim 1.699 leimaxim 1.899 lei8 octombrie 202631 octombrie 2026
Cel mai mic preț al fiecărei zile, din toate magazinele.

Specificații principale

Diagonală
139,7 cm (55")
Rezoluție
3840 x 2160 Pixel
Tehnologie ecran
LED
Rată de reîmprospătare
60 Hz
Sistem de operare
WebOS
Porturi HDMI
2.1

Descriere

LG 55UA75003LA este un televizor cu ecran de 55 inch (139 cm) și rezoluție 4K Ultra HD, bazat pe sistemul de operare WebOS. Acest model oferă o imagine clară prin tehnologia LED cu retroiluminare Direct-LED, fiind o opțiune potrivită pentru cei care caută un televizor Smart cu funcții de internet și asistență vocală.

Imaginea este susținută de tehnologii HDR precum HDR10, HLG și Filmmaker Mode, care ajută la obținerea unui contrast mai clar și a culorilor vibrante. Pentru sunet, dispozitivul dispune de două difuzoare cu o putere de 20 W RMS, tehnologii AI Sound Pro și Clear Voice Pro, precum și suport pentru Dolby Digital și eARC, facilitând o experiență audio îmbunătățită prin conexiuni externe.

Conectivitatea este asigurată de trei porturi HDMI 2.1, două porturi USB 2.0 și module Wi-Fi 5 și Bluetooth 5.0, permițând utilizarea Apple AirPlay 2 și a funcției Multi View. Datorită funcțiilor de gaming precum ALLM, VRR și Game Optimizer, acest televizor este potrivit pentru utilizatorii care doresc o experiență fluidă în jocuri, având în același timp un design modern fără ramă.

Întrebări frecvente

E bun prețul la LG 55UA75003LA acum?

Mai bine aștepți: 1.899 lei este peste media ultimelor 90 de zile (1.774 lei), iar minimul a fost 1.699 lei.

Unde e cel mai ieftin LG 55UA75003LA?

La eMAG, cu 1.899 lei. Deocamdată îl găsim la un singur magazin.

Care a fost cel mai mic preț pentru LG 55UA75003LA?

1.699 lei, pe 8 octombrie 2026 (urmărim prețul din 8 octombrie 2026).

Ce specificații are LG 55UA75003LA?

Diagonală: 139,7 cm (55"); rezoluție: 3840 x 2160 Pixel; tehnologie ecran: LED; rată de reîmprospătare: 60 Hz; sistem de operare: WebOS.

Compară cu

Compară cu alt model

Asemănătoare, mai ieftine

Alternative la același preț

Toate specificațiile
Afișaj
Diagonala afișajului139,7 cm (55")
Tip HD4K Ultra HD
Tehnologie de afișareLED
Retroiluminare LEDDa
Tip LED retroiluminareDirect-LED
Formă ecranPlat
Raport de aspect nativ16:9
Rată refresh nativă60 Hz
Rezoluție de afișare3840 x 2160 Pixel
Diagonală ecran (metric)139 cm
Tuner TV
Tipul de tunerAnalog & digital
Sistem de formatare a semnalului digitalDVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2
Smart TV
Smart TVDa
Internet TVDa
Sistem de operareWebOS
Versiune sistem de operare25
Suportă Apple AirPlay 2Da
HbbTVDa
Audio
Număr de difuzoare2
Puterea RMS20 W
Canale de ieșire audio2.0 canale
Subwoofer încorporatNu
Decodoare audio incorporateDolby Digital
Moduri sunetAI Sound Pro, Clear Voice Pro
Canal de Redare Audio Îmbunătățit (eARC)Da
Rețea
Wi-FiDa
Standarde Wi-FiWi-Fi 5 (802.11ac)
BluetoothDa
Versiune Bluetooth5.0
Ethernet LANDa
Profiluri BluetoothA2DP
Browser webDa
Design
Culoarea produsuluiNegru
Montaj VESADa
Interfață montare panou300 x 200 mm
Design fără ramăDa
Anul lansării2025
Tip standSuport cu picioare
Performanță
Tehnologie High Dynamic Range (HDR)Dynamic Tone Mapping, Filmmaker Mode, High Dynamic Range 10 (HDR10), Hybrid Log-Gamma (HLG)
Mod de jocDa
Funcția teletextDa
Funcție subtitrareDa
Formate de comprimareAV1, HEVC/H.265, VP9
Interval Dinamic Ridicat (HDR) suportatDa
Numărul de nuclee de procesor4
Caracteristici jocMod Auto Latență Redusă (ALLM), Game Optimizer, HGiG, Variable Refresh Rate (VRR)
Multi View/Vizionare simultanăDa
Suport la distanță SmartphoneDa
Conexiune
Versiune HDMI2.1
Intrare PC(D-sub)Nu
Porturi Ethernet LAN (RJ-45)1
Număr porturi USB 2.02
Optică digitală audio1
Cantitatea porturilor RF2
Interfata comunaDa
Interfață comună (CI+)Da
Versiune Common interface Plus (CI+)1.4
Numărul de porturi HDMI3
Consumer Electronics Control (CEC)SimpLink
Caracteristicile managementului
Ghid voceDa
Ghid electronic de programe (EPG)Da
Perioadă programare8 zile
Afișaj pe ecran (OSD)Da
Numărul de limbi OSD38
Imagine în imagineNu
Mod hotelNu
Mod hotel de bazăDa
Funcționează cu Amazon AlexaDa
Managementul energiei
Consum de energie (în așteptare)0,5 W
Clasă eficiență energetică (SDR)G
Clasă eficiență energetică (HDR)G
Consum energetic (SDR) la 1000 de ore84 kWh
Consum energetic (HDR) la 1000 de ore105 kWh
Tensiune AC intrare100-240 V
Frecvență de intrare AC50/60 Hz
Mod de economisire a energieiDa
Încadrare eficiență energeticăDe la A la G
Tipul sursei de energieInternal
Special features
Tehnologie LG (AV/TV)AI Sound Pro, AI Super Upscaling 4K, Bluetooth Surround Ready, LG Sound Sync, ThinQ™, WOW Orchestra
Greutate și dimensiuni
Lățime (cu stand)1236 mm
Adâncime (cu stand)230 mm
Înălțime (cu stand)780 mm
Greutate (cu stand)11,6 kg
Lățime (fără stand)1236 mm
Adâncime (fără stand)67,9 mm
Înălțime (fără stand)718 mm
Greutate (fără stand)11,5 kg
Latimea stativului108,6 cm
Adancimea stativului23 cm
Datele de ambalare
Lățime de ambalaj1360 mm
Adâncimea de ambalaj142 mm
Înălțime de ambalaj845 mm
Greutatea pachetului15,8 kg
Conținutul de ambalaje
Spațiul de lucru standDa
Cabluri incluseAC
Telecomandă inclusăDa
1.899 leieMAG Vezi oferta