Sari la conținut
EcranBun

Samsung HG55U700FEUXEN

4,01 recenzie

Cel mai bun preț azi, din 3 magazine

2.285 leila CEL.ro

Cel mai mic preț urmărit. Da. 2.285 lei este cel mai mic preț pentru Samsung HG55U700FEUXEN din ultimele 23 de zile urmărite.

Prețuri verificate

Prețul în magazine

Istoricul prețului

azi 2.285 leimaxim 2.368,99 lei9 octombrie 202631 octombrie 2026
Cel mai mic preț al fiecărei zile, din toate magazinele.

Specificații principale

Diagonală
139,7 cm (55")
Rezoluție
3840 x 2160 Pixel
Tehnologie ecran
LED
Porturi HDMI
3
Sunet
20 W

Întrebări frecvente

E bun prețul la Samsung HG55U700FEUXEN acum?

Da. 2.285 lei este cel mai mic preț pentru Samsung HG55U700FEUXEN din ultimele 23 de zile urmărite.

Unde e cel mai ieftin Samsung HG55U700FEUXEN?

La CEL.ro, cu 2.285 lei. L-am găsit în 3 magazine; diferența dintre cel mai ieftin și cel mai scump este de 84,99 lei.

Care a fost cel mai mic preț pentru Samsung HG55U700FEUXEN?

2.285 lei, pe 31 octombrie 2026 (urmărim prețul din 9 octombrie 2026).

Ce notă are Samsung HG55U700FEUXEN?

Nota 4,0 din 5, din 1 recenzie ale cumpărătorilor.

Ce specificații are Samsung HG55U700FEUXEN?

Diagonală: 139,7 cm (55"); rezoluție: 3840 x 2160 Pixel; tehnologie ecran: LED; porturi hdmi: 3; sunet: 20 W.

Compară cu

Compară cu alt model

Asemănătoare, mai ieftine

Alternative la același preț

Toate specificațiile
Afișaj
Diagonala afișajului139,7 cm (55")
Tip HD4K Ultra HD
Rezoluție de afișare3840 x 2160 Pixel
Tehnologie de afișareLED
Raport de aspect nativ16:9
Nume raport contrast dinamicMega Contrast
Unghiul de vizionare, orizontal178°
Unghiul de vizionare, vertical178°
Diagonală ecran (metric)125 cm
Tehnologie procesare imagineQuantum Processor Lite, Samsung Contrast Enhancer
Design
Culoarea produsuluiNegru
Montaj VESADa
Interfață montare panou200 x 200 mm
Tip bază3 fără –cadru
Tip standSuport cu picioare
Performanță
Smart TVDa
Afișaj pe ecran (OSD)Da
Numărul de limbi OSD28
Ghid electronic de programe (EPG)Da
Auto Putere OffDa
HbbTVDa
Versiune Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV)2.0.4
Mod de economisire a energieiDa
Mod power onDa
Funcția teletextDa
Mod ambientalDa
Suportă Apple AirPlay 2Da
Tehnologie Dynamic Crystal ColorDa
Tehnologie sound mirroring (redare sunet de pe un alt dispozitiv)Da
Caracteristici sistem ospitalitate
Listă canale hotelDa
Configurare sistem ospitalitate (în mediu spitalicesc sau hotelier)Da
Funcție Canalul MeuDa
Clonare USBDa
Ceas alarmăDa
Soluție de gestionare a conținutuluiSamsung LYNK Cloud, Samsung LYNK DRM
Mod securitateDa
Conexiune
Numărul de porturi HDMI3
Porturi Ethernet LAN (RJ-45)1
Număr porturi USB 2.01
Cantitatea porturilor RF3
Număr de porturi RJ-121
Consumer Electronics Control (CEC)Anynet+
Interfață comună (CI+)Da
Versiune Common interface Plus (CI+)1.4
Audio
Număr de difuzoare2
Puterea RMS20 W
Sunet adaptativDa
Rețea
Wi-FiDa
Standarde Wi-FiWi-Fi 5 (802.11ac)
BluetoothDa
Versiune Bluetooth5.2
Ethernet LANDa
Managementul energiei
Consum de energie (tipic)60 W
Consum de energie (în așteptare)0,5 W
Clasă eficiență energetică (SDR)E
Clasă eficiență energetică (HDR)G
Consum energetic (SDR) la 1000 de ore60 kWh
Consum energetic (HDR) la 1000 de ore118 kWh
Tensiune AC intrare220-240 V
Frecvență de intrare AC50/60 Hz
Încadrare eficiență energeticăDe la A la G
Greutate și dimensiuni
Lățime (cu stand)1224,6 mm
Adâncime (cu stand)199 mm
Înălțime (cu stand)759,1 mm
Greutate (cu stand)10,3 kg
Lățime (fără stand)1224,6 mm
Adâncime (fără stand)76,6 mm
Înălțime (fără stand)707,8 mm
Greutate (fără stand)10,1 kg
Datele de ambalare
Lățime de ambalaj1354 mm
Adâncimea de ambalaj127 mm
Înălțime de ambalaj810 mm
Greutatea pachetului1,3 kg
Conținutul de ambalaje
Telecomandă inclusăDa
Tip telecomandăTM2240A
Cabluri incluseAC, Date
Ghid de instalare rapidăDa
Alte caracteristici
Hybrid Log Gamma (HLG)Da
ManualDa
Tuner TV
Tipul de tunerAnalog & digital
Sistem de formatare a semnalului digitalDVB-C, DVB-S2, DVB-T2
Meniu afișare canaleDa
Special features
Tehnologie Samsung (AV/TV)HDR10+, Object Tracking Sound Lite, Samsung Multi View
Alte detalii
AlimentareAC220-240V~ 50/60Hz
Alte conexiuniRF In: 1/1(Common Use for Terrestrial)/0
AlteleCrystal 4K
Boxe integrate2x 10 W Da
CI Slot1
CaracteristiciNu
Caracteristici imagineHDR, HDR10, HDR10+, HLG
Caracteristici speciale1x USB-A 2.0 WLAN 802.11a/ b/ g/ n/ ac
Conectivitate1 1x USB-A 2.0 5.2 WLAN 802.11a/ b/ g/ n/ ac
Conectori iesire1
CurbatNu
Diagonala (cm)140 cm
Diagonala ecran (cm)139 cm
Dimensiune cu suport1224.6 x 759.1 x 199 mm
Dimensiune fara suport1224.6 x 707.8 x 76.6 mm
Dimensiuni (W x H x D mm)1224.6 x 707.8 x 76.6 mm 1224.6 x 759.1 x 199 mm
Functii Smart TVTizen
Greutate (Kg)10.1 kg kg 10.30 kg
Greutate cu suport10.30 kg
Greutate fara suport10.1 kg kg
HDMI1
Putere consumata (W)125 W (max)
Putere consumata stand-by0.5 Watt
Retea5.2
Rezolutie4K
Tehnologie display16:9 HDR, HDR10, HDR10+, HLG LED Nu
TehnologiiSmart Tv WiFi
TipSmart TV
Tip PanelLED
Tip displayLED
TouchscreenNu
Tuner TV1
USB1x USB-A 2.0
Unghi maxim vizibilitate orizontala/verticala (grade)178/178 grade
Caracteristici superioare imagine4K Upscaling, Motion Xcelerator, HDR10+, HLG, Dynamic Crystal Color, Mega Contrast
Consum125 W
Diagonala inch55
Dimensiuni1224.6 x 707.8 x 76.61224.6 x 759.1 x 199 mm
Ecran CurbatNu
FunctiiSmart TV cu Wi‑Fi, Bluetooth, tuner digital/analog, CI+ slot, streaming, EPG, Multi View, Auto Power Off, etc
Iesire sunet (RMS)20 W
Internet TVDa
Intrare USB1
Montare pereteDaVESA 200 X 200
OSDDa
RJ-45 LAN1
Tuner digitalDVB-T2CS2
WirelessDa
2.285 leiCEL.ro Vezi oferta